Jel Protez Tırnak

Jel Protez Tırnak

Jel Protez Tırnak hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için, whatsapp yada Online Formundan bizelere ulaşabilirsiniz

Jel Protez Tırnak

Protez tırnak diğer bir ismi ise “Yapay Tırnak”tır. Protez tırnak kişinin kendi tırnağı üzerine uygulanan estetik bir işlemdir. Son zamanlarda protez tırnağın tercih edilme sebebi kadınlara büyük bir kullanım kolaylığı sağlamasıdır. Sürekli manikür yaptırma ihtiyacı hisseden kadınları büyük bir zahmetten kurtarmaktadır. Kadınların protez tırnağa ilgi duymasının ilk sebeplerinden biri güzel ve bakımlı ellere sahip olmaktır. Bu durum kadınların bu tür uygulamalara ilgisini arttırmıştır. Protez tırnak kişinin kendi isteğine bağlı olarak istenilen boyda ve şekilde yapılabilir. Takma tırnağa kıyasla daha doğal bir görünüm sağlar. Hatta kişinin kendi tırnağıymış gibi görünür.
Jel Tırnak
Bizim salonlarımızda en çok tercih ettiğimiz malzeme çeşidi jeldir. Jelin parlak görüntüsü, koku içermemesi, renk alternatifleri ve dayanıklılığı nedeniyle en çok jel uygulaması yapmaktayız. Protez tırnak uygulaması için özel üretilen jel maddesinin tırnak üzerinde şekil verilmesi ile yapılan uygulamalardır.
Protez Tırnak mı Jel Tırnak mı?
Aslında protez tırnak dediğimiz jel tırnak ile aynıdır. Yapılan tüm işlemlerde jel bazlı ürünler kullanılır. Tırnağı uzatmak için yapılan tüm işlemlere protez tırnak işlemi denir. İnce ve doğal görüntüsünden dolayı en çok tercih edilen işlem jel protezdir.
Protez tırnak; Şablon ve Tip tekniği olarak ayrılmaktadır. Tırnağın ucuna eklenerek veya altına kalıp desteği yapılarak uzatılmasının sağlanmasıdır.
Protez tırnak kimler için uygundur; Protez tırnak, tırnak yeme alışkanlığı olan kişilerde, tırnakları geç uzayan ve şekil verilemeyen kişilerde, tırnakları sürekli yanlış oje kullanmaktan sararan kişilerde,tırnaklarda çatlama ve kırılma sorunu olanlarda güzellik,bakım için tercih edilmenin yanı sıra tedavi amaçlı da yapılabilen bir işlemdir. Bu kişiler için protez tırnak oldukça etkili olacak bir uygulamadır. Herhangi bir tırnak rahatsızlığı olmayan kişiler de isteğe bağlı olarak protez tırnak yaptırabilirler. 
Protez tırnak kendi tırnağa zarar verir mi; Protez tırnak kişinin kendi tırnaklarının üzerine koruyucu baz uygulandıktan sonra uygulanır. Böylece gerçek tırnaklara bir zarar vermez. Protez tırnağın da nefes almasına engel olmaz. Üzerine oje uygulanabilir hatta sürülen ojenin daha kalıcı olmasını da sağlar.
Protez tırnak ne kadar süre kullanılır;
Kişinin tırnak uzama hızına göre değişkenlik gösterebilir. Ortalama süresi 3-4 haftadır. Protez tırnak uygulandıktan 3-4 hafta sonrasında mutlaka protez bakım işlemi yapılarak protezin yenilenmesi gerekmektedir. Protez bakımları yapıldığı sürece istenilen süre kadar kullanılabilir ve kişi istediği zaman da çıkartılabilir. Protez tırnağı daha uzun süre kullanabilmek için kimyasal maddelerle temas etmemesi önemlidir. Özellikle kimyasal temizlik malzemeleriyle teması, ellerin sıcak suda uzun süre kalması, tırnağa darbe alması protez tırnağın ve ojenin yapısının bozulmasına neden olabilir.
Protez Tırnak kullanım süresi ne kadardır?
Düzenli olarak aylık bakımları yapıldığı sürece Protez Tırnağın kullanım süresi sınırsızdır.
Kimler protez tırnak yaptıramaz
Tırnaklarında veya ellerinde mantar, tırnak boşalması,sedef hastalıkları olanlara protez tırnak uygulanmaz. Fakat tedavi edilip tamamen temizlendikten sonra uygulanmasında bir problem olmamaktadır.
×
+90 533 516 80 60