Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için, whatsapp yada Online Formundan bizelere ulaşabilirsiniz

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Nedir ?
Medikal cilt bakımı, cildin fazla yağdan ,kirden ve ölü hücrelerden arındırılması için düzenli olarak dermokozmetik ürünler kullanılarak yapılan bir cilt bakım işlemidir. Gün içinde yapılan makyaj ve cildin maruz kaldığı zararlı ışınlar cildi yıpratır ve cildin canlı görünümünü soldurur , düzenli şekilde yapılacak medikal cilt bakımları cildin kaybettiği canlılığını geri kazandıracak sağlıklı bir görünüm elde etmesine sebep olacaktır.
Medikal Cilt Bakımında Neler Yapılır ?
 • Medikal cilt bakımının asıl amacı cildin derinlemesine temizlenmesidir.
 • Bu sebeple ilk olarak yapılması gereken işlem ;
 • Cildin bakıma hazırlanması için temizlenmesi işlemidir.
 • Tüm gözenekleri tamamen temizlenen cilt toniklenerek gözeneklerin sıkılaştırılması hedeflenir .
 • Toniklediğimiz cildimizi ölü derilerden arındırmak için peeling işlemi uygulanır.
 • Arındırdığımız cilt , buhar banyosu ile iyice yumuşatılarak devam edilecek işlemlere uygun hale getirilecektir.
 • Bu işlemler sonrasında cilt yatıştırıcı serumlar sürülerek sakinleştirilir.
 • Gevşeyen deriyi toparlamak için tonikleme işlemleri gerçekleştirilir.
 • Bu işlemlerin sonrasında cilde uygun ve gerekli içerikleri bulunduran özel maskeler uygulanarak, bakımın daha da kalıcı olması hedeflenir.
 • Maske bir süre bekletilir ve temizlenir.
 • Temizlenen cilde uygun nemlendiriciler sürülerek masaj yapılır.
 • Son olarak güneş kremi uygulanır ve cilt bakımı bitirilir.
Medikal Cilt Bakımı Neden Yapılmalıdır ?
Cilt üzerinde oluşabilecek problemlere karşı önlem almak amacıyla uygulanmaktadır. Kırışıklık , akne , cildin eskimesi , hava kirliliği , güneş ışınlarının zararlı etkileri gibi…
Hangi Aralıklarla Cilt Bakımı Yaptırılmalıdır ?
Ayda bir yaptırılması tavsiye edilen süredir fakat eğer bu mümkün olmuyorsa mutlaka 2 ayda 1 olacak şekilde medikal cilt bakımı yapılmalıdır.
Klasik Cilt Bakımı Nedir ?
Sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklıklar ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres,hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her kişinin temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda ortalama 1 kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır. Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir ve klinik bakımlarda cildin ihtiyacına, problemlerine yönelik bakım planlanmalıdır
Cilt bakımı yaklaşık 1-1,5 saat sürer ve bu süre içinde sırası ile temizleme, peeling, ozon,oksijen uygulama ,ürün yedirme, maske,yüksek frekans ve yüz nemlendirme işlemleri uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.
Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir. Bu yüzden sivilce, akne, leke ve kırışıklık bakımları özel ürünler ve tedaviler ile kombinlenerek yapılır.
×
+90 533 516 80 60