Dipliner ve Eyeliner
Dipliner nedir?
Dipliner, aynı klasik veya renkli eyeliner gibi göz makyajında kirpik diplerini belirginleştirmek için kullanılan bir makyaj malzemesi. Diplinerlar genellikle likit ürünler olurlar ve sivri bir keçe uçları vardır bu sayede de uygulama kolaylığı sağlarlar. Keskin ve sivri ucu, eyeliner çekme konusunda en acemi olanlara bile kolaylık sağladığı için popüler makyaj malzemeleri arasında yer alıyor ama baştan söyleyelim dipliner ile eyeliner arasında öyle büyük bir fark da bulunmuyor.

 

 Dipliner ile eyeliner arasındaki fark nedir?

 

Dipliner, hem likit olduğu için hem de sivri keçe ucu sayesinde eyelinera oranla çok daha kolay uygulama sağlayan bir makyaj malzemesi dediğimiz gibi. Ucu biraz daha sivri olduğu için eyelinera oranla kirpik dibine çok daha ince bir çizgi çekilmesini sağlıyor.

 

Dipliner özellikle eyeliner konusunda yeni başlayanlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Eğer kuyruklu bir eyeliner çekmek yerine kirpik dibini belirginleştirmek istiyorsan dipliner kullanabilirsin. Aynı zamanda dipliner ile kuyruklu bir eyeliner da çekebilirsin, keskin ucu sayesinde işini çok kolaylaştıracağı kesin.

 

Dipliner nasıl uygulanır?
Diplinerın uygulama şeklinin eyeliner ile hiçbir farkı yok. Eğer bu işte zaten ustalaşmışsan kalem eyeliner, jel eyeliner ve likit eyelinerda herhangi bir sıkıntı yaşamadan kuyruklu kusursuz bir çizgi çekebilirsin.

 

Dipliner çeşitlerini uygularken dikkat etmen gereken tek nokta göz şeklin. Göz şekline göre eyeliner uygulama taktiklerini bildikten sonra bize inan, gerisi son derece kolay. Diplinerını çalkalayarak işe başla, böylece çok daha opak bir sonuç elde edeceksin.