Dudak Kontürü

Dudak Kontürü

Dudak kontürü, kontür makyaj cihazları ve bitkisel boyalar aracılığıyla gerçekleştirilen renklendirme işlemidir. Yoğun tempolu bir işe sahipseniz ya da makyaja ayıracak vaktiniz yoksa dudak kontürü size oldukça yardımcı olur. Dudak çevresi zamanla belirginliğini kaybedebilir, şekli deforme olabilir veya rengini yitirebilir. Bu uygulama ile tüm bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Dudak hattına şekil kazandırarak çok daha dolgun bir görüntü yaratan dudak kontürü, tamamen kişiye özel steril iğneler yardımıyla cildin 0.3 – 0.5 milimetre altına organik kalıcı boyaların işlendiği kozmetik bir uygulamadır.
Dudak kontürü kimlere uygulanmaktadır?
20 yaşından sonra dudaklarda renk değişimi başlamaktadır. Bu sebeple dudaklarının daha canlı ve parlak görünmesini isteyen herkes dudak kontürü uygulamasını yaptırabilir. Ayrıca dudaklarında genetik veya sağlık sebepleriyle görsel bozulma yaşayan kişilerde bu uygulamayı tercih ederler.
Dudaklarınız solgun görünüyorsa, uçuk çıkarıyorsanız; dudak çizginizde uçuk izleri ve renk kayıpları varsa, dudak kontörü ve renklendirme uygulamaları çok etkili sonuçlar yaratır.
Kalıcı Makyaj uygulamalarının tamamı lokal anestezi kremleri kullanılarak yapılır. Bu sayede kişi uygulama sırasında herhangi bir acı hissetmez.
Uygulama için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
  • Bu uygulama dudak bölgesine uygulacağı için dudakta özellikle uçuk olmamamlı ve hastalar adet döneminde olmamalıdır.
  • Uçuk hikayesi olan hastalara öncesinden uçuk tedavisinde kullanılan ilaçlar kulalaınarak işlem sonrası komplikasyonlardan kaçınılabilir.
  • Dudak kontür işlemini kimler tercih edebilir?
  • Dudak kontür sıkça tercih edilen, kullanışlı bir uygulamadır.
  • Yoğun bir iş temposuna sahip olanlar,
  • Günlük işlerin fazlalığından makyaja fırsat bulamayanlar,
  • Dudaklarında simetri bozukluğu olanlar,
  • Zamanla dudağında renk kayıpları yaşayanlar rahatlıkla dudak kontürü ile kusursuz dudaklara kavuşabilirler.
Ağrılı bir işlem midir?
Dudak kontür öncesinde  anestezik krem ile işlem yapılacak alan uyuşturulur. Anestezik kremler kişinin hissettiği acıyı minimum düzeye indirir. Bu sayede işlem oldukça rahat geçer.
Zararlı bir işlem midir?
Dudak kontür işleminin herhangi bir zararı yoktur. Ancak dudaklar oldukça hassas bir bölgedir. Bu nedenle uzman kişiler tarafından, kaliteli ürünler kullanılarak yapılmalıdır.