İpek Volum Kirpik

İpek Volum Kirpik

Volume ipek kirpik, kişinin tek bir kirpiğine birden fazla kirpik takma işlemidir. Daha belirgin ve hacimli kirpik görünümü için genellikle tercih ediliyor.
Volüme İpek kirpiği herkes tercih eder. Fakat bizlerin deneyimleri doğrultusunda en çok tercih etmesi gerekenler, aslında kirpikleri oldukça seyrek ve az olan kişilerdir. Çünkü seyrek olup kendini gösteremeyen kirpiklere volüm uygulandığında daha net ve fresh bir görünüm sağlayacaklardır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, volüme uygulanırken demet olarak birleştirerek takacağımız için kirpiklerin kalın değil ince olması gerekmektedir. Bu nedenle kişinin göz kapaklarında ağırlık olmayacaktır.
Volume ipek kirpik kişilerin göz yapılarına ve kirpiklerinin yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Deneyimli uzmanlar tarafından yapıldığında güvenle ve ağırlığını hissetmeden kullanım sağlayabilirsiniz.
Bu işlem danışanlarının ne kadar yoğunlukta volüme kirpik istedikleri ve sizin tecrübeleriniz doğrultusunda ilerler. İşlem sırası ve süreci Volume İpek kirpikte de aynıdır.
Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur; kişinin kendi kirpikleri yoğun ise ve buna rağmen volüme istiyor ise o yoğunluğa uygun kirpik adeti belirlenir ve takılır. Fakat oldukça az ve seyrek ise kirpikler, ona göre de oldukça fazla adet ipek kirpik takılır.
Kullanım ömrü ortalama 2-3 haftadır. Bu süreç kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Takılan kirpiklerin zamanla düşmesi sonucunda düzenli bakımlara gelindiği takdirde 3 aya kadar kullanım sağlar
Volume Kirpik Nedir? Klasik ile arasındaki fark nedir?
Klasik ipek kirpikte tek kirpiğin üzerine tek bir kirpik eklenirken volume kirpikte, tek bir kirpiğin üzerine iki veya ikiden fazla kirpik yapıştırılır. Uygulamayı yapan uzman önce elinde veya tablada seçtiği kirpikleri birleştirir, çok az miktarda yapıştırıcı alır ve direkt sizin tek bir kirpiğinize yapıştırır.
Volume Kirpik uygulama süresi ne kadardır?
Volume kirpik uygulaması kişinin kendi kirpik yoğunluğu ile alakalı olarak ortalama 1.5 saat sürer.
Volume Kirpik Kullanım Süresi ne kadardır?
Kullanım süresi azala azala ortalama 4-5 haftadır. Ancak ara bakımlarla kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Bir sıfır uygulamadan maksimum 21 gün içinde ara bakım yapılmalı, eğer kirpikler güzel bir şekilde kullanıldıysa ve kişinin kirpikleri çok çabuk uzayan bir yapıya sahip değilse yine 21gün için 2.bakım hatta 3.bakım yapılabilir. Böylece kullanım süresi 2.5 hatta 3 aya kadar uzatılabilir. Bizim tavsiyemiz kişinin kendi kirpiklerin zarar görmemesi ve daha estetik bir görüntüye sahip olabilmesi için, 1 sıfır uygulama 21 gün içinde bakım ve sonra kirpiklerin tamamen çıkarılarak yeniden yapılması veya dökülmesi için kendi haline bırakılmasıdır.
Volume ipek kirpik Bakım nedir?
İpek kirpik uygulamasında kullanılan yapıştırıcının etkisi yavaş yavaş geçecek ve eklenen kirpikler zamanla düşecektir. Ayrıca kendi kirpikleriniz aynı saçlarınız gibi çıkar, büyür (uzar) ve dökülür, yerine yenisi çıkar. İpek kirpik bakımda, yapıştırıcının azalmasıyla ve ve kendi kirpiklerinizin yenilenmesiyle düşen kirpiklerin yerine yenileri eklenir.
Volume ipek kirpik Kendi Kirpiklerinizi Döker mi?
Bu soruya vereceğimiz cevap, kendi yaptığımız uygulamalar için; hayır dökmez. Eklenen kirpikleri kendiniz kopararak çıkarmaya çalışmadığınız sürece, gözlerinizi ovuşturmadığınız sürece, ipek kirpik ve yapıştırıcı kendi kirpiklerinize zarar vermez. Uygulama yaptırdığınız uzman ve kullandığı malzemenin kalitesi ipek kirpikte de kalıcı makyajda da son derece önemli detaylardır.
Volume ipek kirpik Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?
Yapıştırıcının etkisini azaltmamak açısından, ilk 24 saat gözlerin su ile temasından kaçınılmaldır. Uygulama sonrasında size verilen kirpik fırçası ile sabah, akşam ve özellikle duştan sonra kirpikler taranmalıdır. Göz çevresine yapılan makyaj temizlenirken, alkol içeren ve yağlı temizleyiciler kullanılmamalıdır ve son olarak gözler ovuşturulmamalıdır.
Kimler İpek Kirpik Uygulaması Yaptıramaz?
  • Alerjik göz yapısına sahip olanlar,
  • Kirpik diplerinde siğil, arpacık gibi cilt problemleri olanlar