Kaş Laminasyonu

Kaş Laminasyonu

Kaş Laminasyon uygulaması Microblading yaptırmak istemeyen veya bununla ilgili çekingenlik yaşayanlar için ideal bir yöntemdir.
Kaşımızın ortasından kuyruk yönü, önce yana sonra aşağı doğru olduğu için daha üzgün, yorgun ve mutsuz bir ifade görüntüsü sağlamaktadır. Kaş Laminasyonu yöntemi ile her zaman daha pozitif ve dinamik bir görünüm elde edersiniz.
Kaşlar yukarı doğru hacimlendirilir ve kaşın esas uzunluğu ortaya çıkar. Normalde ince görünen kaş bu uygulama ile kalın bir formda kendini gösterir. Kaş yukarı doğru sabitlendirilip lamine edilir. Vitamin uygulaması olduğundan kaşların sağlıklı uzaması sağlanır.
Kaş Laminasyon uygulaması ile hem bakım yapılır, hem yukarı doğru daha dinamik bir görüntü verilir, hem de kaşın zemini daha dolgun ve renkli görülür.
Kaş laminasyon uygulaması nasıl yapılır?
Öncelikle kaş şampuanı ile kaş makyaj artıklarından temizlenir. Sonrasından primer ile kaş ve deri üzerindeki yağ arındırılır ve kaşlar istenen şekle göre özel yapıştırıcı ile sabitlenir. 2 farklı solüsyon uygulanır, gerekli süre kadar beklenir. Eğer kaş boyama yapılacaksa şekil belirlenir ve kaşlar boyanır. Sonrasında kaş botoks işlemi yapılır. En son olarak kaş alımı yapılır. Kalıcılığı 6-8 hafta arasındadır.
Kaş Laminasyonunun Avantajları Nelerdir?
Kaş Laminasyonu uygulamasının herhangi bir zararı yoktur. Tam tersine kaşa uygulanan keratin, vitamin ve protein bakımı sayesinde kaşlarınız gür ve yoğun görünür.
Kaş Laminasyonunun Dezavantajları Nelerdir?
İşlem bitince tek tek ayrılmış kaşların birbirine karışması olasıdır. Hiç kaşı olmayanlarda ve büyük boşluklu, aralıklı veya tam tersi çok dolgun ve uzun kaşları olan kişilerde çok iyi durmayabilir.
Kaş Laminasyonu Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
İlk yapıldığı gün itibariyle 24 saat su ile temas ettirilmemelidir.
Kullanım süresi:
Kalıcılığı 6-8 hafta arasında değişebilmektedir.