Kaş Silme

Kaş Silme

Kaş silme işlemi kimi zaman zoraki kimi zaman ise keyfi olarak başvurulan uygulamalardan biridir. Kaş yaptırdıktan sonra görünümünüzü sevmediğinizde kaş silme işlemine başvurabilirsiniz. Kıl tekniği ile yapılan kaşlar; dövme ile yapılan kaşlara göre daha kolay silinmektedir. Dövme kaşların doğal görünümünü de engellemektedir. Zaman içerisinde renk değişimine de maruz kalabilen dövme kaşlar bu nedenle daha az tercih edilir hale gelmektedir.

Kaş Silme İşlemi Nasıl Yapılıyor?
Özel bileşen ihtiva eden solüsyonlar boyalı bölgeye uygulanarak pigmentlerin deriden atılması sağlanmaktadır. Deriye zarar vermeden tahriş etkisi gibi sağlık sorunları ve komplikasyonlara engel olmak için toplamda 3 seans işlem gerekmektedir. Kalıcı makyaj silme uzman tarafından gerçekleştirilmelidir.
Yeni yapılmış kalıcı kaş makyajı silme işlemlerinde boya henüz derine inmediği için başarı oranı son derece yüksek olduğu unutulmamalıdır.
Eski tekniklerle yapılan kalıcı makyajlardan kurtulmak artık daha kolay. Nasıl mı?
Modası geçmiş kaş şekillerinden, dövme tekniği ile yapılan ve rengi siyaha, griye, kırmızıya hatta yesile dönen kaşlar, veya hatalı yapılmış kalıcı makyaj uygulamalarına mahkum kalmak zorunda değilsiniz. Ama bunun için sabıra ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Kalıcı makyaj silme işlemleri seans seans ilerleyip sonuca ulaşılabilen bir uygulamadır.​
Kaç seansta sonuç alırsınız?
Bu uygulamada kaç seansta sonuç alınacağı silinmek istenilen işlemin ne kadar zaman önce yapıldığı, ne kadar kimyasal madde içeren renk pigmenti kullanıldığı, hangi teknikle yapıldığı, işlemin derinin hangi katmanına kadar inilerek yapıldığı gibi bilgiler önemlidir. Biz kalıcı makyaj uzmanları derinin en üst katmanı yani epidermise işlem yapmak üzere sınırlandırılmış bulunmaktayız. Ancak malesef ki işinin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan işlem derinin orta katmanı olan dermise inilerek yapılmakta veya agır metal içeren renk pigmentleri hatta dövme boyaları kullanılarak yapılmaktadır.
Bu yüzdendir ki silme isleminin ne zaman sonuçlanacagı ilk seanstan sonra daha net olarak söylenebilir.
Seanslar Ne Aralıklarla Yapılmalıdır?
45 gün aralıklarla yapılabilir.
İşlem Süresi Nedir?
Maksimum 45 dakika sürer.
Silme uygulamasından ne kadar zaman sonra yeni kalıcı makyaj yaptırabilirim?
En az 45 gün sonra yaptırabilirsiniz.
Silme uygulamasından sonra bakım nasıldır?
En az 48 saat su ile temas etmemelidir ve uzmanınızın önerdiği bakım merhemini izah edilen aralıklarla uygulamalısınız.