Manikür ve Pedikür

Manikür ve Pedikür

Manikür; Estetik, kişisel bakım, temizlik ve hijyen amacıyla yapılır. Tırnak kenarındaki fazlalık etler alınır. Aynı zamanda tırnaklara şekil verilmesi işlemidir. Bu işlem kişiye rahatlık ve ferahlık sağlar. Sağlık ve hijyen kurallarına uygun koşullarda yapılmasına dikkat edilmesi gerekir.
Pedikür; Estetik, kişisel bakım, temizlik ve hijyen amacıyla yapılır. Tırnak kenarındaki ve ayak altındaki noktalarda ölü derilere müdahale edilirken aynı zamanda tırnaklara şekil verilmesi işlemidir. Bu işlem kişiye rahatlık ve ferahlık sağlar. Sağlık ve hijyen kurallarına uygun koşullarda yapılmasına dikkat edilmesi gerekir.
Manikür Nedir? Nasıl Yapılır?
Manikür ellerin ve tırnakların sağlıklı, güzel gözükmesini sağlayan, tırnak şekillendirmesi ve derinlemesine temizliğinin yapıldığı bir işlemdir. Günlük hayatta kolayca yıpranabildiği için düzenli olarak yaptırılması gerekir. Böylelikle hem sağlıklı hem de bakımlı ellere sahip olunmaktadır.
Manikür ve Pedikürün Faydaları Nelerdir?
Hayatımızda bütün vücudumuza verdiğimiz önem gibi el ve ayak bakımına da son derece önem vermeliyiz. Manikür ve pedikürün en büyük faydası bakımlı ve sağlıklı el-ayaklara sahip olmamızdır. Manikür ve pedikürün diğer faydaları nelermiş; hep birlikte görelim.
1. Kan Dolaşımını Arttırır.
El ve ayak bakımı sırasında uygulanan peeling ve masaj, kan dolaşımını arttırır. Ayrıca, eklemlerin hareketliliğini sağlar.
2. Stresi Azaltır.
Manikür ve pedikür işlemleri sırasında uygulanan masajlar, el ve ayakların rahatlamasını sağlar. O bölgelerdeki stresi azaltır. Bu da sizi rahatlatır ve dinlendirir.
3. Pürüzsüz Cilt Ve Tırnaklara Kavuşulur.
Manikür ve pedikürü düzenli yaptırdığınız takdirde, el ve ayaklarınız sürekli pürüzsüz ve yumuşak kalır.
4. Tırnaklarınızın Sağlığı Korunur.
Manikür ve pedikür işlemleri sayesinde tırnaklarınız daha sağlıklı ve güçlü olur. Bu da, tırnaklarınızın mantar ve diğer enfeksiyonlara yakalanma riskini azaltır.