Saç Simülasyonu

Saç Simülasyonu

Saç simülasyonu, epidermal mikropigmentasyon uygulanarak cerrahi olmayan bir alopesi kellik giderme yöntemidir. Saç simülasyonu, kafa derisine uygulanan bir çeşit kalıcı renklendirme uygulaması olarak tanımlanabilir. Epidermal mikropigmentasyon uygulanarak gerçekleştirilen ve cerrahi olmayan bir alopesi kellik giderme yöntemidir.
Dünyada SMP olarak da bilinen saç simülasyonu, bu basit yöntemle birçok insanın saçlarının görünümünü iyileştirmesine yardımcı olmuştur. Saç dökülmesi yaşıyorsanız ve saç ekimine alternatif bir çözüm arıyorsanız, Heva Clinic’te güvenilir ellerde saç simülasyonu yaptırabilir ve sık saçlı görünümünüze cerrahi müdahele olmadan ulaşabilirsiniz.
Saç simülasyonu en kaba tabiri ile kalıcı makyajın saç derisine uygulanan halidir. Elbette yapılan işlem kalıcı makyajdaki kadar basit değildir. Belli bir müddet sonra vücuttan atılabilen bir boyanın, kafa kısmındaki iki deri arasına özel iğnelerle bırakılma işlemi olarak da tanımlanabilir.
Saç Simülasyonu ne kadar süre kullanılır?
Simülasyonun saçlarda ki kalıcılığı kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişkenlik gösterir. Kişinin cilt yapısı ve kişinin yaşamsal fonksiyonlarına bağlı olarak ortalama 6 ay-2 yıl kullanım süresi vardır.
Uygulama yapıldıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?
Simülasyon uygulaması yaptırdıktan sonra özellikle dikkat etmeniz gereken noktalar yoktur. İşlem yapıldıktan hemen sonra gündelik yaşantınıza devam edebilirsiniz. Özel olarak kullanmanız gereken bir krem, şampuan veya bakım kürü gibi bir ürün bulunmamaktadır.
Uygulamanın Zararları Nelerdir?
Tamamen %100 bitkisel ürünler ile yapılan saç simülasyonunun kişiye herhangi bir zararı yoktur.