Kaşta Pudralama Tekniği

Kaşta Pudralama Tekniği

Kaşta Pudralama Tekniği, pudra makyajına çok benzeyen, yumuşak pudra efektli kaşlar oluşturmak için tasarlanmış kozmetik yarı kalıcı bir makyaj tekniğidir. Pudra efekti, dövme tabancasına benzer kalıcı makyaj cihazı kullanılarak gölgelendirme tekniği ile yapılır.
Kaş Pudralama Nedir?
Kaşta pudralama tekniği ile kaşlara bir tür fark efekti verilir. Kaşın altına yapılan bir nevi buğulama, gölgelendirme efekti işlemidir. Kalıcı kaş dolgusuna nazaran daha hafif bir dolgu tekniği ve keskin hatları yoktur.  Renkler biraz flu ve geçişlidir. Kaşları seyrek olan, kaşlarını sürekli doldurma ihtiyacı duyan ama aynı zamanda doğal bir görünüm elde etmek isteyen kişiler için uygundur.
KAŞ PUDRALAMA İŞLEMİNİN KALICILIK SÜRESİ
Pudralama tekniği; kaş için kullanılan diğer kalıcı makyaj tekniklerine kıyasla daha kalıcıdır. İşleminin kalıcılık süresi 12-18 ay arasındadır. Bu süre işlem derinliğine, pigmentin kalitesine göre değişmektedir.
PUDRALAMA İŞLEMİ SONRASI BAKIM
Kaş pudralama işlemi steril ortamda, steril cihazlarla ve bu işin eğitimini almış kişiler tarafından yapıldığı sürece cilde ve yaptıran kişinin sağlığına hiçbir zararı bulunmamaktadır. Kaş pudralama işlemi acısız ve ağrısız bir işlemdir. İşlem yapılan bölgenin nemlendirici kremlerle desteklenmesi ve bakımın iyi bir şekilde yapılması gerekir. İşlemin yapılmasından sonra 2 gün boyunca bölgeye su değdirilmemelidir.